“@tcbestepe Cumhurbaşkanı @RTErdogan, Yüksek Askeri Şura üyeleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.”

Genel

“@tcbestepe Cumhurbaşkanı @RTErdogan, Yüksek Askeri Şura üyeleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.”

T.C. Cumhurbaşkanlığı @tcbestepe Cumhurbaşkanı @RTErdogan, Yüksek Askeri Şura üyeleriyle birlikte #Anıtkabir’i ziyaret etti.”

https://youtu.be/DfEOC-jPO74

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, aslanlı yol’dan yürüyerek, mozolenin bulunduğu alana geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ay yıldız motifli çelengi mozoleye bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki heyet, mozoleye giden merdivenin önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Misak-ı Millî Kulesi’ne geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, Yüksek Askeri Şûra üyeleri olarak 2020 yılı toplantısı vesilesiyle huzurunda bulunuyoruz. Kurduğun ve bizlere emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti’ni 2023 hedeflerine ulaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Suriye’den Libya’ya, Doğu Akdeniz’den terörle mücadeleye kadar farklı cephelerde elde ettiğimiz tarihî başarılar ülkemizin gücünü ve ordumuzun yeteneklerini ortaya koymaktadır. Yüksek disiplini, vazife şuuru, caydırıcılığı ve üstün kabiliyetleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri kem gözlere karşı vatanımızın güvenliği ve bekasının teminatı olmayı sürdürmektedir. Bu düşüncelerle zatıâlinizi ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, Şûra toplantımızın ülkemiz, milletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ruhun şad olsun.”

Kaynak: https://tccb.gov.tr/haberler/410/120679/cumhurbaskani-erdogan-yuksek-asker-s-ra-uyeleriyle-birlikte-anitkabir-i-ziyaret-etti


Haberi Paylaş: https://katrehaber.com/?p=940

Genel, Gündem, Türkiye, Video Galeri