İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve ekibinin organize ettiği, 100.000 üye kutlama programı’nda, Meral AKŞENER konuştu: “Türkiye de ve İstanbul da 1. Parti olacağız!”

Foto Galeri

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve ekibinin organize ettiği, 100.000 üye kutlama programı’nda, Meral AKŞENER konuştu: “Türkiye de ve İstanbul da 1. Parti olacağız!”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı 100.000 üye ve 32.000 sandık görevlisi programı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER ve Buğra Kavuncu; İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı‘nın organize ettiği, 100.000 üye kutlama programı‘nda konuştu!

#Türkiye de ve #İstanbul da #İYİParti 1. Parti olacak!

#İYİParti Genel Başkanı #MeralAkşener, #TürkiyeCumhuriyeti #Başbakan‘ı olacak!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul’daki üye sayısının 100 bine ulaşmasından dolayı Yenikapı’da düzenlenen programda konuştu. Akşener, “1 yılın sonunda bu çalışmamızın neticesinde, bu ülkenin, bu aziz milletin helal oyları ile inşallah birinci parti çıkacağız. Ben de o iktidarın, hak edilmiş birinci çıkmış partisinin, hak edilmiş başbakanı olacağım inşallah.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul’daki üye sayısının 100 bine ulaşmasından dolayı Yenikapı’da düzenlenen ‘Omuz Omuza 100.000 Üye’ programında konuştu.

Anket şirketlerinin ilk zamanlarda Güçlendirilmiş ve İyileştirilmiş Parlamenter Sisteme yönelik soru sormadığına dikkat çeken Akşener, bu durumun daha sonra tersine döndüğüne işaret etti.  

Salondakilere “Çok güçlüsünüz, çok güçlüyüz.” diye seslenen Akşener, “Bu gücün farkında olmak gerekiyor. Bunu anladığımız zaman Türkiye’de de, İstanbul’da da birinci parti olacağız.” dedi.

Konuşmasının devamında “Başbakanlık” söylemini yineleyen İYİ Parti Lideri, “Bu ülkenin, bu aziz milletin helal oyları ile inşallah birinci parti çıkacağız. Ben de o iktidarın, hak edilmiş birinci çıkmış partisinin, hak edilmiş başbakanı olacağım inşallah.” şeklinde konuştu.

Akşener’in konuşmasından satırbaşları şöyle:

* ‘Ben yurtdışında yaşamak istiyorum. Korkuyorum. Bu ülkede sokakta yürümekten korkuyorum’ diyen genç kızlarımızın, yüreği titreyen o çocuklarımızın, ‘Ben ülkemde kalacağım, ülkemi seviyorum. Ülkemde umudum var, hayallerim var’ demelerini Allah bize sağlamayı nasip etsin.

* 25 Ekim 2017’de olamaz denileni yapmış, yapılamaz denileni başarmış, iyi ve cesur insanlar. Bir karar verdik ve İstanbul teşkilatımız bir hedef koydu. ‘İstanbul’da 100 bin üyemiz olacak’ dedi. Önce güldüler. Allah’ımıza şükür 100 bin üyeyi geçtik. İstanbul’da yazılı, çizili, nüfusa kayıtlı 100 bin kişilik bir aileyiz.

* Bugün burada 32 bin sandık görevlimizin temsilcileri var. Bugün burada mahalle başkanlarımız var. Bugün burada 100 bin üyeyi kapı kapı dolaşıp, İYİ Parti’ye kazandıran teşkilat mensuplarımız var. Allah onlardan razı olsun.

* 20 Ocak 2020’de arkadaşlarımla birlikte bir karar verdik. İl il, ilçe ilçe, esnaf esnaf bu ülkeyi gezme kararı verdik. Çünkü bir kayıkçı kavgası ile meşgul Türk siyaseti ‘sen bunu dedin, sen şunu dedin’ ama gerçek dertlerin konuşulmadığı, insanların birbirlerini itekleyerek mutlu olduğu ama gerçeğe dair, derde dair, probleme dair hiçbir kelamın edilmediği; dert bilinmediği için de çözümün üretilmediği bir Türkiye’yi değiştireceğiz dedik.

* Bugün geldiğimiz noktada 2 buçuk yıl gezdik, dolaştık. Milletimizle el ele verdik. O esnaf dükkanlarında bu ülkenin acı hikayelerini; bu milletin mensubu olmaktan bu memlekette yaşamaktan bize mutluluk veren iyi hikayelerini de dinledik. Esnafımızın, çiftçimizin, besicilerimizin, atanamayan öğretmenin, EYT’linin, gece tencere kaynatamayacak durumda olan annenin, 92 puanla atanamamış 58 puanla yanındaki arkadaşının atandığını görmüş ve evden dışarıya çıkmak istemeyen 24 yaşındaki gençlerin annelerinin babalarının acılarını şahit olduk. Onlarla ilgili çözümler ürettik, kamuoyunun bilgisine sunduk. Ve ne kadar kaçmak isteseler de, bugün Türkiye’de somut problemler konuşulabiliyorsa, bugün dertler konuşuluyorsa, bu dertler üzerinden rekabet anlayışı küçük küçük ortaya çıkmışsa, bunun sebebi sizsiniz. Hep beraber yaptığımız yoğun çalışmadır. 

* Benim ter içindeki fotoğrafımı gösterdiniz. O fotoğraf Ordu’da çekildi. Aynı ter Müsavat Dervişoğlu’nun gömleğinde de vardı. Ona benzer fotoğraflar pek çok yerde çekildi. Ona benzer fotoğrafların benimle beraber çalışan arkadaşlarımızın gömleklerinde de aynı alın terinin var olduğunu bildiğimiz için bugün buradayız. Allah gayret edenleri, nefsini ezenleri, kul hakkına dikkat edenleri mükafatlandırır. Ama kul hakkına el uzatanları, aç uyuyanlara, ‘Ben açım’ diyenlere hakaret edenleri, ‘Tarlama tohum atamadım’ diyenleri teröristlikle suçlayanları ve saraylardan burnunu uzatmayıp, Türkiye’nin her bir yerini saraydaki şatafatla yaşıyor zannedenleri de önce bu millet helel oylarıyla sandıkta attaya gönderir; elbet Cenabı Hak da bugün olmasa da mahşerde bu kul hakkının hesabını sorar.

* Böyle bir Türkiye’den, bugün umut eden, bu ucube sistemi değiştireceğine inanan bir Türkiye’ye; umut içinde ‘Biz bu işi başarırız’ diyen bir Türkiye’ye gelinmişse altını çize çize tekrarlıyorum; bunun sebebi sizsiniz, biziz.

* İstanbul’da 100 bin kişilik bir aileyiz. Bu 100 bin kişinin oluşmasıyla ilgili emek sahipleri burada. Türkiye’yi gezdiğimiz dönemde ve hala olduğu gibi; bir de Anlat İstanbul projesi ile her hafta sonu, Türkiye’nin her yerinden seçilmiş milletvekillerimiz, bütün partililerimiz, GİK üyelerimiz, genel başkan yardımcılarımız, kurucularımızın da gelip mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev apartman zili çalmak kaydıyla yaptıkları çalışmanın neticesinde de; iddia ediyorum İstanbul’da birinci parti olacağız.

* Ben sizi tanıyorum, ben bizi tanıyorum. 2019 Haziran ayında Antalya’da; ‘Parlamenter sisteme geçeceğiz inşallah’ dedik. Onu dediğimiz zaman ben söyledim, beraberce kararlaştırdık. O zaman hatırlayın anket şirketleri parlamenter sistem adına soru sormuyorlardı. Yani bu ucube sistemin ilelebet devam edeceğine yönelik bir kanaat oluşmuştu. Bunu özel olarak anlatıyorum. Çok güçlüsünüz, çok güçlüyüz. Bu gücün farkında olmak gerekiyor. Bunu anladığımız zaman Türkiye’de de birinci parti, İstanbul’da da birinci parti olacağız biz.

* Bir vaka analizi olarak hatırlatıyorum. İlk defa söyledim. Sonra tekrar tekrar etmeye başladınız. Arkadaşlarıma ‘Biz bunu bir çalışalım’ dedim. Aradan 4 ay geçti, anket şirketleri ‘Parlamenter sisteme dönülsün mü?’, ‘Bu ucube sistemde kalınsın mı?’ diye soru sormaya başladılar. Bunu duyuran, bu tartıştıran biziz, sadece İYİ Parti. Sonra bu anket şirketlerinin sorularında ‘İyileştirilmiş-Güçlendirilmiş’ adını verdiğimiz bu sistem öne çıkmaya başladı. Muhalefette yer alan siyasi partiler, parlamenter sisteme dair çalışmalar yapmaya başladı. Bu arada Millet İttifakı genişledi ve 6’lı masa ortaya çıktı. 6’lı masada bir araya gelindi, bütün siyasi partilerin yaptığı çalışmalar birleştirildi ve 6’lı masada genel başkanların, genel başkan yardımcılarının oluşturduğu o metin bizim partimizde GİK’ten geçti, milletvekillerinden geçti, il başkanlarından geçti. Hepimiz en ufak teferruatı ile tartıştık, onayladık. Sonuç olarak o tek metin, partimizin de kararı olarak, o 6’lı masanın sonucu olarak, 28 Şubat günü kamuoyu ile paylaşıldı. Yıl 2019, Antalya, Haziran ayı; yıl 2022, 28 Şubat. 3 yılın sonunda muhalefette bulunan 6 siyasi partinin onayıyla, fikirlerinin birleşmesiyle, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş imza altına alınmışsa, bunun anlamı şudur: Siz isterseniz, siz inanırsanız; İstanbul’da birinci parti olmak, Türkiye’de birinci parti olmak hepimiz için çocuk oyuncağıdır.

*Unutulmuş bir kavramı hatırlatıp, vatandaşımızı, milletimizi ikna edip ve onun üzerinde ortaklaştık. Bunun ne olduğunu idrak ettiğimiz gün, gerçekten inanarak söylüyorum; bu ülkeyi yönetme ehliyeti bizde var. Bu ülkeyi yönetme hakkını, bu ülkeyi yönetme yetkisini bu aziz millet bize verecektir.

* Çalışmak zorundayız. İster 1 yıl sonra ister daha önce yapılacak bir seçime kadar, çalışmak, çalışmak, çalışmak zorundayız. Bu ucube sistemden, bu istibdat sisteminden ülkemizi kurtarmak istiyorsak  çalışmak, çalışmak, çalışmak zorundayız. Yorulmamak durumundayız. Yılmamak, yıkılmamak mecburiyetindeyiz. Eğer ‘Bu ucube sistemi de alıp gidecekler’ diyorsak -ki diyoruz, bu irade bizde var. Sandıkta geldiler, sandıkta gidecekler.

* 1 yılın sonunda bu çalışmamızın neticesinde, bu ülkenin, bu aziz milletin helal oyları ile inşallah birinci parti çıkacağız. Ben de o iktidarın hak edilmiş birinci çıkmış partisinin hak edilmiş başbakanı olacağım inşallah.

* Kurulduğumuz günden beri tuzak üzerine tuzak, iftira üzerine iftira, engel üstüne engel, çengel üstüne çengelle karşılaştık. Vız geldi, tırıs gitti. Dolayısıyla bundan sonra daha da çoğalacak… Bundan sonraki engeller, çengeller, tuzaklar, onlar, bunlar hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.

* Şimdi sizden bir şey istiyorum. Bir, her şehirde 1. parti çıkacağız. İki, seçime hazır olacağız. Üç, seçmenin oyunu namusumuz bileceğiz.

* Şimdi iktidar envayi çeşit bir şeyler yayıyor. Mızıkçılık yapmak için her şeyi yapıyor. Vay efendim seçimi kaybetti, muhterem yerinden kalkmayacakmış. Soru soruyor; ‘Ne yapacaksınız?’ Hele alalım da, görürsünüz. Bunların hiçbir kıymeti harbiyesi yok. Kendileri yayıyorlar. Efendim seçim yapılmazmış. Seçim yapılacak efendiler. Bu ülkenin, bu milletin, bu memleketin insanlarına, milli iradeye el uzatanın başına neler geldiğini, daha yakın zamanda İstanbul’da ikinci seçimde İstanbullu belediye seçimlerinde gösterdi.

* Biz haktan yana, hakikatten yana, cesur olarak; milletimizin kullandığı oyları namusumuz bilerek, namusumuza emanet olarak kabul edip, sandık başında da seçim süreci içerisinde o sandıkta ki oylar açılıp, ıslak imzalı tutanaklar alınıncaya kadar üzerimize düşeni yerine getireceğimize buradan sizin adınıza ben söz veriyorum. Biz kararlıyız, şimdi onlar düşünsün.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu:

Bugün buraya iki nedenden dolayı toplandık.

Üye sayımızın yüzbini geçtiğini ve

32000 sandık görevlimizin büyük bir kısmının eğitiminin ve atamalarının tamamlanmış olduğunu kamuoyuyla paylaşmak.

Aslında hem seçime hazır olduğumuzu, hem de her geçen gün büyüdüğümüzü ve hedefe yaklaştığımızı göstermek.

Sayın Genel Başkanım,

İlçe Başkanlarım,

Mahalle Başkanlarım,

Değerli misafirler,

Bugünün bir diğer önemide biz birlikte başardık, birlikte başarıyoruz ve ancak birlikte başaracağız demek.

Birlikte başardık diyoruz, çünkü en zorlu şartlarda 2017’de kurulan partimizin kurucu il başkanı Sayın Ersin Beyaz ve ekibi, bizlere üzerinde yürüyebileceğiğmiz  bir yol açmıştı ve bayrağı bize devrettiler. Burada bir kez daha kurucu il başkanımıza, il yöneticilerine ve ilçe başkanlarına en derin minnet ve saygılarıma sunuyorum.

Birlikte başarıyoruz diyoruz. Demeliyiz. Bir takımın, bir ekibin, bir teşkilatın başarısı birlikteliğine bağlıdır. Ekip ne kadar büyük ve birbirine bağlıysa, birlikteyse o kadar güçlüdür. Netice alıp alamaması da buna bağlıdır.

İstanbul’da da tek ve büyük bir ekip vardır o da İYİ partinin il ve ilçe teşkilatlarıdır.

Kapıları bu bayrağa, bu ülkeye ve bu millete sevdalı herkese açıktır. Bu anlayış olmadan, nasıl yüzbin, nasıl milyon olabilirsiniz, nasıl büyür, nasıl iktidar olursunuz?  Biz sevgide cömert olduğumuz için birbirimizi sevdik, milletimizi sevdik. O yüzden yüzbin olduk, o yüzden büyüyoruz.

Üye hedefimiz için çaba gösterirken bir taraftan da mahalle teşkilatlanmamızı büyük oranda tamamladık. 964 mahallenin büyük bir kısmında, mahalle başkanlıklarımızda bir kadın ve bir erkek temsilcimiz var.

Mahalle başkanlıklarımızı oluştururuken bir taraftan da siyaset akademimiz eğitim verdi. Tüm teşkilatlarımız, mahalle başkanlıklarımız bu eğitimlere katıldılar. Özellikle provakasyon ve iftiralarla mücadele de sabrın en büyük silahımız, öfkenin is en büyük düşmanımız olduğu tüm zihinlere nakşedildi.  

Başaracağız diyoruz. Tüm bunların çalışmadan olmayacağını, gerçekleşmeyeceğini biliyoruz. Bunu bize anlatan, aslında anlatan değil  gösteren bir liderimiz var. En büyük ilham kaynağımız liderimiz.

Şubat ayıyla beraber Anlat İstanbul programımız başlattık. Bugüne kadar 25 ilçe, 500’e yakın mahalleye girdik. Kapı kapı dolaştık. Sorunlarını kaydedebildiğimiz  onbinin üzerinde vatandaşımızla görüşme yapmışız. Dokunduğumuz, görüştüğümüz yüz binlerde kişi olmuş. Merkeze hep insanımızı, milletimizi aldık. Onların dertlerini önceliklendirdik. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip herkes bu büyük milletin mensubudur, ağa da odur, Paşa’da odur, bizim milliyetçilik yaklaşımımız bu karta sahip herkesin huzur ve mutluluğunu temin ve tesis etmektir. En büyük önceliğimizdir.     

Anlat İstanbul çalışmaları kapsamında en çok gündeme gelen konu ekonomi ve ona bağlı olarak yoksulluk ve işsizlik. Dün Maltepe’de sahadaydık. İlçe başkanımız Yağız ve İstanbul milletvekilimiz Yavuz vekille, kalabalık bir grup, bir kahvehaneye girdik. Sohbet ettik. Yine konu ekonomiydi. Birkaç vatandaş herşey çok iyi, bolluk bereket var, işsizlik problemi yok gençlerin iş beğenmeme problemi var dediler. Gençlerimize önerilen maaşla, Maltepe’deki kira ücretlerini ve elektrik faturalarını yan yana koyduk. Ve gördük ki, gençler iş değil köleliği red ediyor. İşverende köle aramıyor, maliyetler belini büktüğümüz için çaresizliğini gösteriyor. Bizim fazla konuşmamıza da gerek kalmadı. Kahvehanedeki vatandaşlar tepki verdi….Makulün sesi her zaman olduğu mantık ve akıl dışılığı susturuyor.   

Ekonomiden sonra en çok gündeme gelen konu sığınmacılar. İlçelere göre farklılık göstersede, konu her geçen gün, vatandaşlarımız tarafından daha fazla gündeme getiriliyor. Vatandaşımız bu konuda çözüm istiyor, sığınmacıların ülkelerine nasıl ve ne şekilde gönderileceğine dair tatminkar bir cevap ve plan istiyor. Hudutlarımızın namus olduğunu bilen birilerinin bu ülkeyi yönetmesini istiyor.   

Kentsel dönüşüm yine bir çok mahallede karşımıza çıkan bir konu. Ümit vekilimizle Güngören’de bir  muhtarımızla yaptığımız bir görüşmede, muhtarımız adeta çaresizce haykırıyordu. Mahallemdeki binaların %70’i depreme karşı dayanıksız. İlk büyük depremde yıkılacağını biliyoruz diyor. Göz göre göre ölümü beklemektir bu. “Kentsel dönüşüm” kavramı artık anlamına yitirmiş, adeta çözümsüzlüğün tanımı olmuş. İstanbul’da yüzbinlerce vatandaşımız bu durumda ve işin özellikle finansman boyutu çözülemediği için arzu edilen dönüşüm sağlanamıyor. İstanbul’un en öncelikli meselelerinden biridir bu.

Uyuşturucu maalesef bir çok ilçede karşımıza çıkıyor.  Esenyurt’da Genel Başkan yardımcımız Ümit Dikbayır’la bir ev ziyareti yaptık. Bir annenin oğlu, bir eşin kocası ve bir ablanın erkek kardeşinin bağımlılıktan kurtulmak için nasıl çırpındıklarını gördük. Bağımlı arkadaşımızı getirdiler. Gözlerimizin içine bakarak, çaresizliğin ve gelecek endişesinin yarattığı baskıdan kurtulmak için uyuşturucuya çare olarak sarıldığını anlattı.        

İl teşkilatlarının iki ana fonksiyonu vardır. Biri sahada gördüklerini Genel merkeze iletmek ve doğru politikalar üretilmesine katkı vermek, diğeri de Genel merkezin ürettiği politikaları sahaya yansıtmak. Tüm bu tesbit edilen problemlerle ilgili çözüm önerilerimizi vatandaşlarımızla paylaştık. Anlat istanbul haziran ayı sonunda bitiyor. Eylül ayında hemen ikinci kısmını başlatıyoruz. Ve bu sefere her ilçeye, en çok gündeme gelen çöözüm önerisiyle gidiyoruz.    

Sandık güvenliği konusundaki hazırlıklarımızı büyük oranda tamamladık. Artık atı alan Üsküdar’ı geçemeycek! Birileri çıkıp “ bir şey olmasada kesin bir şeyler oldu” diye saçmalamayacak. AA akışı sebepsiz yere veri akışını kessede biz ne olup gittiğini anlık takip edebileceğiz. Milletin namusu olan oylarımıza, aynı 31 Mart’ta olduğu gibi yine, ve hattat çok daha güçlü bir şekilde sahip çıkacağız. Tüm Türkiye eminin olsun!

Konuşmamın başında da söyledim. Bu bir bayrak yarışıdır. Zamanı geldiğinde, bizde,  bizden sonra gelecek olan  yönetime, sistemi oturmuş, kişilere bağlı olmayan bir il teşkilatı bırakmalıyız. İş hayatında altın bir kural vardır. Özellikle kurumsallaşmasını tamamlamış, güçlü ve köklü kurumlarda bu kriter çok önemlidir. En kıymetli yönetici, kendisinin yokluğunda bile sistemi aksatmadan çalıştırabiliyor,  işletebiliyorsa, o en kıymetli yöneticidir!  Herşeyi kendine bağlayan, yokluğunda sistemin tıkandığı, hayatın durduğu yönetici ise en riskli yöneticidir. Bir müddet sonra kitleleri kendisiyle beraber felakete sürükler!

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en zor döneminden geçiyor. Karanlık bir dönemin içerisindeyiz. İnsanımız kutuplaştırılıyor, ayrıştırılıyor ve ötekileştiriyor. Isırarla öfke dili hakim kılınmaya çalışılıyor. Biat kültürü ve tek adama bağlı olan bu ucube sistem yaşasın diye, hem içerideki kötü niyetli ve taşeron güçler, hem de dış güçler şeytanın aklına gelmeyecek şekilde algı operasyonlarıyla durdurmak bilmeden çalışıyorlar.

Biz ise kendi il teşkilatımız için ne istiyorsak ülkemiz  içinde onu istiyoruz. Birlik, beraberlik ve huzur istiyoruz. Güven istiyoruz. Kişlere bağlı olmayan, tıkır tıkır işleyen bir devletimiz olsun istiyoruz. Ucube cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden, tek adam rejiminden  acilen kurtulmak istiyoruz.    

Bu karanlıktan, bu zorlu süreçten Türkiye’yi çıkaracak güçlü bir lidere ihtiyaç var. Çelik gibi bir iradeye, muazzam bir cesarete, merhamet ve şefkate, devlet tecrübesine sahip bir lidere ihtiyaç var. Bu ülkenin tüm bu sıfatları şahsında toplamış Meral Akşener’e ihtiyacı var.

Arz ederim, buyurun sayın Genel Başkanım.


Haberi Paylaş: https://katrehaber.com/?p=2251

Foto Galeri, Genel, Gündem, Siyaset, Türkiye