Hidayet Türkoğlu @hidoturkoglu15: “Türk basketbolunun geleceğini garanti altına almak ve basketbol ailemizin sağlığını korumak adına aldığımız kararların hayırlı olmasını diliyorum.”

Genel

Hidayet Türkoğlu @hidoturkoglu15: “Türk basketbolunun geleceğini garanti altına almak ve basketbol ailemizin sağlığını korumak adına aldığımız kararların hayırlı olmasını diliyorum.”

Hidayet Türkoğlu @hidoturkoglu15

“Türk basketbolunun geleceğini garanti altına almak ve basketbol ailemizin sağlığını korumak adına aldığımız kararların hayırlı olmasını diliyorum.”

11.05.2020  

 “Ülkemizde ve dünyada etkileri devam eden COVID-19 salgınının yarattığı belirsizlikle mücadelede devletimizin çizdiği çerçeveye uygun şekilde, Türkiye Basketbol Federasyonu da üzerine düşen sorumluluğu ilk andan itibaren büyük bir titizlikle üstlenmiştir.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından, bu hassas duruma ilişkin tüm senaryolar değerlendirilirken, başta ilgili Bakanlıklar olmak üzere FIBA ve TBF Sağlık Kurulu ile tüm kulüplerimizin de görüşleri alınmıştır.

Oluşan gerekçelerle, yaşanan belirsizliğin liglerimize daha fazla zarar vermemesi adına Federasyon Yönetim Kurulumuz bugün toplanmış ve ilgili konuları görüşmüştür.

Türk basketbolunun geleceğini gözeterek, sporcu, idareci ve basketbol ailesinin sağlığını korumak amacıyla alınan ve lig organizasyonlarının sorunsuz başlaması adına önem arz eden kararlar şu şekildedir; 

1. Tüm basketbol ligleri sonlandırılmıştır.

2. Hiçbir ligde şampiyon ilan edilmeyecektir.

3. Sezon öncesi ilan edilen statüde yer alan düşme/çıkma işlemleri uygulanmayacaktır.

4. Liglerin sıralaması ve kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları mevzuata göre belirlenecek ve önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.

5. Gelecek sezonun lig yapıları, kulüp mali denetim ve lisans talimatı da dahil olmak üzere ilgili mevzuat hükümlerine göre oluşturulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Hidayet Türkoğlu

T.C. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı

TBF Başkanı

15 Yıl NBA I Chief Advisor to the President of Rep. of Turkey – President of TBF – 15 years at NBA

https://www.instagram.com/hedo79/

Kaynak: https://www.tbf.org.tr/haber/bilgilendirme-11052020


Haberi Paylaş: https://katrehaber.com/?p=656

Genel, Gündem, Sağlık, Türkiye, Video Galeri