Habertürk TV’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuk oldu: “Devlet aklına sahip, egosuna yenik düşmeyecek bir Cumhurbaşkanı Adayı çıkaracağız!”

Dünya

Habertürk TV’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuk oldu: “Devlet aklına sahip, egosuna yenik düşmeyecek bir Cumhurbaşkanı Adayı çıkaracağız!”

#HabertürkTV #OlaylarveGörüşler‘de @serapbelet ve @kursadoguz sordu; #CumhuriyetHalkPartisi Genel Başkanı #KemalKılıçdaroğlu yanıtladı!

@HaberturkTV #OlaylarveGörüşler’de @herkesicinCHP Genel Başkanı @kilicdarogluk konuk oldu:

“Devlet aklına sahip, egosuna yenik düşmeyecek bir #CumhurbaşkanıAdayı çıkaracağız. Altı partinin ortaya koyduğu temel ilkelere sadık kalacağına söz verecek, altına imza atacak!”

“13. Cumhurbaşkanı, Millet İttifakı’nın Adayı olacak; altılı masanın Cumhurbaşkanı Adayı %100 seçilecek!”

” İlk bir hafta içerisinde tarım kredi ve bankalara olan çiftçilerin borçlarının faizini sileceğiz. Ekonomik Sosyal Konseyi toplayacağız. Sorunların nasıl çözüleceğini anlatacağız.”

“Yaptığımız açıklamaları okusalar, buna ihtiyaç duymazlar. 3600 ek göstergeyi, EYT’lileri hep söylüyorum. Şimdi yapmak zorunda kalıyorlar. Kendi tabanından da baskı geliyor.”

“6’lı masada konuşulmayan bir konuda bizim görüş beyan etmemiz doğru değil. Asıl biz devleti yeniden inşa edeceğiz.”

“6 lider oturup buna karar verecek. Bu süreç güzel işler. Yeri ve zamanı gelince konuşulacak. Dayatma mantığı asla doğru değildir. Seçimi yüzde 100 kazanacak bir aday belirleyeceğiz.”

“Gülşen’in sözlerini eleştirdik zaten. Kendisi de özür diledi. Olayı saptırmak için çareler arıyorlar. Gündem değiştirmek istiyorlar.”

“Tek adama bu kadar yetki vermek büyük hataydı. ‘Yetki artık bende, benim dediğim olur’ demeyecek, egosuna yenik düşmeyecek bir aday çıkaracağız. Altı partinin ortaya koyduğu temel ilkelere sadık kalacağına söz verecek, altına imza atacak.”

“Adam yer veriyor, zaman veriyor, isim veriyor, bir tek elinden tutup savcının önüne getirmediği kaldı. Pazartesi suç duyurusunda bulunacağız ama dosya kapatılır mı, bunları derinlemesine inceleyebilecek cesarette bir savcı var mı bilmiyorum.”

“Sanatçının sözleri kesinlikle yanlıştır. Ama amaçları imam hatipleri istismar konusu yapmak. Sadece AK Partililerin çocukları mı gidiyor bu okullara, hepimizin okulu imam hatipler. Gündem değiştirip gençleri birbirine düşürmeye çalışıyorlar.”


Haberi Paylaş: https://katrehaber.com/?p=2334

Dünya, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Siyaset, Türkiye, Video Galeri