Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu: “Küresel ekonomik kriz gelişmiş ülkeleri dahi sarsarken biz büyümeyi sürdürdük!”

Genel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu: “Küresel ekonomik kriz gelişmiş ülkeleri dahi sarsarken biz büyümeyi sürdürdük!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Küresel ekonomik kriz gelişmiş ülkeleri dahi sarsarken biz büyümeyi sürdürdük. Geçtiğimiz yıl yüzde 11, bu yılın ilk yarısında yüzde 7,5 oranındaki büyüme oranlarımızla dünyada ilk sıralarda yer aldık” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı.

Cumartesi günü 27. döneminin 6. ve son yasama yılına girilen Türkiye Büyük Millet Meclisinin komisyon ve genel kurul faaliyetlerinde milletvekillerine muvaffakiyetler dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletvekillerimizin yaz döneminde seçim bölgelerinde ve görevlendirildikleri diğer yerlerde gerçekleştirdikleri yoğun çalışmaları yakından takip ettik. Ülkemizin her bir köşesinde, kapısı çalınmadık hane, eli sıkılmadık insan, girilmedik gönül bırakmayacak bir anlayışla yürütülen bu çalışmalar için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye ekledi.

Millete söz verdikleri şekilde büyük ve güçlü Türkiye’yi tuğla tuğla ördüklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Günümüzün her anını, haftanın, ayın, yılın her gününü büyük bir aşkla, şevkle, azimle, kararlılıkla çalışarak geçiriyoruz. Ülkemizi geçtiğimiz 20 yılda asırlık eser ve hizmetlere kavuşturduğumuz gibi, inşallah önümüzdeki dönemde de ‘Türkiye Yüzyılı’nı, yine milletimizle birlikte inşa edeceğiz. Yeni yasama yılı açış konuşmamızda, geçmişten bugüne yaptığımız kapsamlı değerlendirmenin ardından, ‘Türkiye Yüzyılı’ başlığı altında geleceğe dönük vizyonumuzun ilk işaretini de Meclisimizle paylaştık. Birilerine bakıyorsunuz, toplanıp toplanıp dağılıyorlar ama bırakın memlekete bir faydaları dokunmayı, kendi meselelerini bile çözemiyorlar. Biz ise tüm vaktimizi ve enerjimizi, evlatlarımıza daha büyük, güçlü, müreffeh bir Türkiye bırakmaya hasrediyoruz” açıklamasında bulundu.

“HER BİR İNSANIMIZIN REFAH KAYBINI TELAFİ ETME SÖZÜMÜZÜ AŞAMA AŞAMA YERİNE GETİRİYORUZ”

“İnşallah 2023’te, hem hizmete açacağımız büyük projelerimizle hem milletimizin takdirine sunacağımız vizyonun oluşturacağı atmosferle, hep birlikte farklı bir yere geleceğiz” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Bütün umudunu ekonomideki sıkıntılara, özellikle de enflasyona bağlayanların heveslerini kursaklarında bırakacak adımlarla ilgili hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme, her bir insanımızın refah kaybını telafi etme sözümüzü aşama aşama yerine getiriyoruz.”

Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırılar için kullanılan araçları, kurdukları mekanizmalarla birer birer devre dışı bıraktıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu musibeti daha büyük bir dönüşümün vesilesi hâline getirdik. Bu anlayışla; salgın oldu üretime ara vermedik, savaş çıktı ihracatta gaza basmaktan vazgeçmedik” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Küresel ekonomik kriz gelişmiş ülkeleri dahi sarsarken biz büyümeyi sürdürdük. Geçtiğimiz yıl yüzde 11, bu yılın ilk yarısında yüzde 7,5 oranındaki büyüme oranlarımızla dünyada ilk sıralarda yer aldık” diye ekledi.


Haberi Paylaş: https://katrehaber.com/?p=2396

Genel, Gündem, Siyaset, Türkiye