Buğra Kavuncu İYİ Kalkınma Kongresi’nde konuştu: “Siyaset ve Ticaret’te; Dijitalleşme Dönüşümü’nü yapamayan hiçbir kurumun rekabet ettiği, mücadele ettiği alanda muvaffak olma ihtimali mümkün değil!

Ekonomi

Buğra Kavuncu İYİ Kalkınma Kongresi’nde konuştu: “Siyaset ve Ticaret’te; Dijitalleşme Dönüşümü’nü yapamayan hiçbir kurumun rekabet ettiği, mücadele ettiği alanda muvaffak olma ihtimali mümkün değil!

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale koordinesindeki İYİ Kalkınma Kongresi “Yoksulluk Paneli”nde,

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu konuşmacı olarak yer aldı.

Buğra Kavuncu İYİ Parti İstanbul İl Başkanı

“Ülkeye katma değer kazandıracak üretimler için devletin rant değil, bilim ve teknoloji odaklı destekler vermesi gerek. Fakat hukukun tanınmadığı, farklı fikirlere saygı gösterilmediği takdirde, üretim çeşitliliği ve sermaye birikimi yakalamak imkânsız. Bunu değiştirmeliyiz.”

“Siyasetle, iş hayatını birbirine benzetiyorum!”

“Siyaset ve Ticaret’te; Dijitalleşme Dönüşümü’nü yapamayan hiçbir kurumun rekabet ettiği, mücadele ettiği alanda muvaffak olma ihtimali mümkün değil!

Mehmet Satuk Buğra Kavuncu kimdir?

http://www.iyipartiistanbul.org.tr/sayfa/baskanin-ozgecmisi.html

1973 yılında Ankara’da doğdu.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünden 1996 yılında mezun oldu.

Üniversiteyi bitirdikten sonra, yurtiçi ve yurtdışında satış-pazarlama ve yatırım alanında birçok faaliyet gösterdi.

Üniversite yıllarından itibaren, Türkiye ve Kazakistan’da farklı sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alarak, profesyonel yaşantısının yanı sıra sosyal hayata da katkı sağladı.

1997 yılında Kazakistan’ın Almatı şehrinde genç bir girişimci olarak iş hayatına atılan Kavuncu ortaklarıyla beraber kurduğu şirketini büyüterek Orta Asya’da bilinen bir marka haline getirdi.

İş hayatında başarılı bir performans gösteren Kavuncu, BASF’ta üst düzey yönetici olarak 13 yıl boyuncu Orta Asya’da ve yaklaşık 3 yıl İsviçre’de görev yaptı.

2012-2016 yılları arasında BASF’ın Türkiye ve Azerbaycan CEO’su olan Kavuncu, 2016-2018 yılları arasında Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türkiye yapı kimyasalları bölge direktörü olarak görev yaptı. 30 Mart 2018 tarihinde bu görevinden istifa ederek, yönetim, sanayi ve ticaret alanındaki uluslararası birikim ve tecrübelerini ülkesi için değerlendirmeye karar verdi.

2018 yılında İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi olarak seçildi.

Parti divanında Sanayi, Teknoloji, Çevre ve Gençlik Politikalarından Sorumlu İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü olarak görev yaptı.

Daha sonra partinin, İstanbul İl Başkanlığı görevine getirildi.

22 Aralık 2018’de yapılan Olağanüstü İstanbul İl Kongresinde, çok adaylı gerçekleşen seçim sonucunda İl başkanı seçildi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın 2. Olağan Kongresi’nde yeniden il başkanı seçildi.

Hali hazırda görevini sürdürmektedir.

İngilizce, Rusça ve Kazakça bilmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.


Haberi Paylaş: https://katrehaber.com/?p=2182

Ekonomi, Genel, Gündem, Siyaset, Türkiye