Ali Karakuş: “Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanlığı olarak vatandaşımızın, esnafımızın, üreticimizin yanındayız ve zamları asla kabul etmiyoruz!”

Ekonomi

Ali Karakuş: “Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanlığı olarak vatandaşımızın, esnafımızın, üreticimizin yanındayız ve zamları asla kabul etmiyoruz!”

   “Elektrik ve doğalgaza yine %20 zam geldi!

   Elektrik ve doğalgaza 1 Eylül 2022 tarihi itibarıyla zam yapıldı. Konutlarda kullanılan doğalgaza %20 saniyede kullanılan doğalgaza %50 elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza %49 zam geldi.

   Enerji piyasası düzenleme kurulu [EPDK] konutlarda Eylül itibariyle geçerli olacak elektrik tarifesine %20 zam yapıldığını bildirdi.

Elektrik tarifelerinde mesken ve tarımsal faaliyetler abone grupları için %20 kamu ve özel hizmetler sektörü ile diğer aboneler grubu için %30 sanayi abone grupları için %50 artış yapmıştır.

Bu artışla beraber 100 kilowatt saat elektrik tüketimi yapan bir mesken abonesi için ödenecek tutar 173 lira 46 kuruş olmuştur.

Ağırlaşan yaşam şartları okulların açılması pervasızca yapılan bu zamlara artık vatandaşın katlanamadığı aşikar… Hükümet halkın yanında olduğunu söylemekte fakat uygulamada bunun tam tersini yapmaktadır.

Vatandaşın artık bu zamlara dayanacak gücü kalmamıştır. Vatandaşın yanında olduğunu söyleyen hükümet yetkilileri, bu zamlara acilen müdahale etmeli, zamlar geri çekilmelidir! Vatandaşın kazancı her gün düşmekte iken yapılan bu zamlar anlamsız kalmaktadır. Milletin aklıyla alay etmektir. Zamlar kabul edilebilir değildir.

  Biz Türkiye Değişim Partisi olarak vatandaşımızın yanındayız, esnafımızın yanındayız, üreticimizin yanındayız zamları kabul etmiyoruz ve protesto ediyoruz. Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanlığı olarak artık yeter bu milletin sırtından inin diyoruz.”

@44Alikarakus #AliKarakuş kimdir?

1982 Malatya Battalgazi doğumlu.

Evli, 3 çocuk babası.

Yusuf Kenan Anadolu Lisesi’nde okudu.

Anadolu üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu.

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü.

İş İnsanı; İthalat ve İhracat alanında ticari faaliyetlerde bulundu, tarım ve hayvancılık ile uğraşmakta.

#TDP #TürkiyeDeğişimPartisi Malatya İl Başkanı.

SOSYAL MEDYA

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063468495627

https://www.instagram.com/alikarakus044/


Haberi Paylaş: https://katrehaber.com/?p=2346

Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Siyaset, Türkiye