“Ali Babacan, Cüneyt Özdemir #youtube programına konuk oldu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.”

Dünya

“Ali Babacan, Cüneyt Özdemir #youtube programına konuk oldu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.”

Ali Babacan, Cüneyt Özdemir #youtube programına konuk oldu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.”

https://devapartisi.org/parti/e-arsiv/genel-baskanimiz-sayin-ali-babacan-cuneyt-ozdemirin-youtube-kanalina-konuk-oldu

“2009-2010’da ekonomik olarak IMF’ye rest çekecek gücümüz vardı. Bu işler ne kadar güçlü olduğunuzla alakalı.”

“Eskiden bakanlar siyasi olarak seçilmiş kişilerdi. Atılan her adım başbakanın onayına sunulmazdı.”

“Alnımız o kadar temiz ki o kadar rahatız ki 13 yıl devlet sorumluluğu üstlenmiş olduğumuz tertemiz bir çalışma dönemimiz var. Bunu sadece kendim için değil, bütün yakın çalışma arkadaşlarım için söylüyorum.”

“Biz bu yola çıkarken gördük ki iktidarın devamı için oyunun kuralları değiştirilmezse bu iktidarın yeniden seçilmesi zor.”

“Toplumda eğer bir dinamik oluştuysa siz onu durduramazsınız. Toplumun desteği olduktan sonra, basın da elinizde olsa, yasama da sizde olsa hak yerini buluyor.”

“Bugün iktidar olsak ilk 3 işimiz, ifade özgürlüğünü getirmek, yargıya müdahale etmemek ve kurumları bağımsız bırakmak, liyakatı esas almak.”

“Düşünce suçlularını hapisten çıkaracağız, düşünceyi özgür bırakacağız, hâkimlere talimat vermeyeceğiz, özgür yargıyı sağlayacağız. Kurumlarda kendi menfaatini düşünmeyen insanları göreve getireceğiz.”

“Türkiye’nin öncelikle doğru programa ihtiyacı var. Önce biz ekonomi ile ilgili kurumlarımızın düzgün işler yapacağımızı ortaya koyacağız ki güven sağlayıp, IMF’den değil piyasadaki eksi faizli parayı alabilelim.”

“Merkezi yönetimin bağış toplaması çok yanlış bir iş. Devlet yardım toplamaz. Yardımı toplayacaklar, vakıflar, dernekler, belediyelerdir.”

“Güçlendirilmiş parlamenter sistemden yanayız. Güçler ayrılığının olduğu, denge kontrol mekanizmalarının gayet güzel tasarlandığı ve parlamentonun da sistemin tam merkezinde olduğu parlamenter sistemden yanayız.”

“Dinimizin kutsallarını siyasete alet etmeyeceğiz. Biz, bir siyasi parti yönetiminin her dinden vatandaşımız için çalışması gerektiğini düşünüyoruz.”

“İş Bankası hisselerine el konması miras ve mülkiyet hukukuna aykırıdır. Buna bir kere şu ya da bu sebeple özellikle de siyasi sebeplerle dokunursanız bu ülkede ne miras ne de mülkiyet hukukuna bundan sonra güvenilmez.”

“Gelecek vaadi olmayınca maalesef korku, öfke ile ülke yönetimi var. Biz halkımıza yapacaklarımızı anlatırız. Bizi desteklerlerse hayata geçeriz. Siyaset dünyadaki insanlığa faydalı olmak için yapılır. Biz siyaseti bir tiyatro olarak görmüyoruz.”

DEVA Partisi‘nin programında yazanları alın, reçete olarak tek tek uygulayın, korkacak hiçbir şey yok. O reçete uygulansın Türkiye’nin önü açık.”

DEVA Partisi Genel Başkanı – Ali BABACAN

https://devapartisi.org/teskilat/genel-baskan

Ali BABACAN kimdir?

4 Nisan 1967 tarihinde Ankara’da, Hilmi Babacan ve Güner Babacan çiftinin oğlu olarak dünyaya geldi. Gençlik yıllarından itibaren dedesinin 1928 yılında başlattığı aile işinde çalıştı.

TED Ankara Koleji’nden 1985 yılında birincilikle mezun oldu. Lisans eğitimini tamamlamak üzere Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne giren Ali Babacan, bu bölümden 1989 yılında 4.00 üzerinden 4.00 ortalamayla üniversite birincisi olarak mezun oldu.

1990 yılında dünyanın birçok ülkesindeki üstün başarı gösteren öğrencilere verilen Fulbright bursunu kazanarak, Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Babacan, 1990-1992 yılları arasında Northwestern University Kellogg School’da işletme dalında yüksek lisans (MBA) yaptı.

Yüksek lisans çalışmalarında pazarlama, organizasyon davranışı ve uluslararası iş idaresi dallarında uzmanlaştı, 1992-1994 yılları arasında finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan özel bir şirkette danışman olarak çalıştı.

1994 yılında Ankara’ya döndükten sonra aile şirketinin başına geçti; 2001 yılında AK Parti’nin kurucu üyesi oldu, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Ankara’da uzun yıllar ticaretle uğraşan Babacan ailesinin bir ferdi ilk defa siyasete girmiş oldu.

58. ve 59. Hükümetlerde Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. Türkiye tarihinin en yıkıcı ekonomik krizlerinden olan 2001 krizinin ardından, ekonomiden sorumlu devlet bakanı koltuğuna oturduğunda 35 yaşındaydı.

58. Hükümet’te Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı. 2008’de dünyayı etkileyen ekonomik kriz sonrası 2009 yılında Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı oldu. 28 Ağustos 2015’e tarihine kadar Başbakan Yardımcılığı görevine devam eden Babacan, aynı zamanda 22.,23.,24. ve 26. Dönemlerde TBMM’de Ankara milletvekilliği görevinde bulundu. 13 yıl boyunca kesintisiz bakanlık yapan Ali Babacan, son dönemlerin en uzun süre bakanlık yapmış ismi oldu.

8 Temmuz 2019 tarihinde kurucu üye olduğu AK Parti’den istifa etti. Babacan, istifasının ardından kamuoyuna yaptığı açıklamada, Türkiye’nin geleceği için yeni bir siyasi parti oluşturmak üzere çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Ali Babacan, 1995 yılında Zeynep Babacan ile evlendi. Kerem, Dilara ve Emir adlarında üç çocuk babasıdır.

Kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCkwHQ7DWv9aqEtvAOSO74dQ


Haberi Paylaş: https://katrehaber.com/?p=698

Dünya, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Siyaset, Türkiye